1. Eğitim : Çocuk, ergen ve aileleri ile Bilişsel Davranışçı Terapi temel teori ve teknikleri uygulama eğitimi 20-21 Ekim 2018

Bu eğitim; çocuklar, ergenler ve aileleriyle çalışırken, yıllar içinde sürekli gelişen Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) tekniklerini kullanmak isteyen terapistler için sağlam bir teorik ve teknik alt yapı hazırlamaya yöneliktir. Eğitimin hedefleri;
 
·      Bilişsel Davranışçı Terapinin temel prensiplerini aktarmak;
·      Çocuklar ve ergenler ile yapılan terapi seanslarını, BDT  ilkelerine uygun olarak yapılandırırken, işbirliği,  kendini keşif, sorgulama, köprü, ev ödevleri, psikoeğitim, geribildirim gibi temel kavramları öğrenip, eğitim esnasında uygulamak;
·      Çocuklar, ergenler ve ailelerinin terapi hedeflerinin BDT modeline göre formülasyonunu yaparak tedavi planını oluşturma egzersizleri yapmak;
·      Bilişsel ve davranışsal değişimi sağlayan teknikler arasında çocuklar ve ergenler için uygun olanlarını, uygulama yaparak öğrenilmesini sağlamaktır.
 
Eğitime Katılmak İçin Gerekli Bilgiler:
 
Eğitim tarihi : 20-21 Ekim 2018,
Eğitim saati : 10.00 -17.00
 
Son Kayıt tarihi: 17 Ekim 2018
 
Önkoşul: Psikoloji, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, psikiyatri bölümü mezunları ve bu alanlarda eğitimine devam eden 4. sınıf lisans ve lisansüstü öğrencileri eğitime katılım gösterebilirler.
 
Kayıt & Bilgi için Romina Markaroğlu’na 0534 224 14 36 numaralı telefondan ve [email protected] adresinden veya Nurhan Güney’e 0507 106 93 66/ 0212 296 0619 numaralı telefondan ve [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.
 
Ücret ve Ödeme bilgileri: Eğitimin ücreti 800 TL + KDV
Ödeme bilgileri için Romina Markaroğlu’na 0534 224 14 36 ve Nurhan Güney’e 212 296 06 19 / 507 106 9366 numaralı telefonlardan ulaşarak ödeme talimatını alabilirsiniz.
*Ödeme yapmadan önce kontenjanın dolup dolmadığıyla ilgili telefondan bilgi alabilirsiniz.
*Eğer kontenjan dolmuş ise bir sonraki eğitim için veya bu eğitimin yedek listesinde olmak için isminizi, e-mail adresinizi ve size ulaşabileceğimiz numaraları verebilirsiniz.
 
İptal durumunda: Ödeme yapıldıktan sonra yapılan iptallerin mail yoluyla [email protected] veya [email protected] adresine bildirilmesinin ardından eğitim bedelinin %50 si eğitim sonrası katılımcıya iade edilecektir.
* * 17 Ekim 2018 tarihinden sonra yapılan iptallerde geri ödeme yapılmayacaktır.
 
 
Eğitim yeri :   Dr. Basak Demiriz’in Ofisi Valikonağı Cad. No 125 Eser Palas apt. Kat 6 Nişantaşı- İstanbul 
 
 
Tüm eğitim saatlerini eksiksiz dolduran katılımcılara Katılım Belgesi verilecektir.
 
 
2018-2019 eğitimlerinin tamamını eksiksiz tamamlayan katılımcılara İstanbul Pediatrik Psikoloji tarafından  'Dr. Başak Demiriz, Çocuk ve Ergen Psikolojisi Eğitim Sertifikası' verilecektir.
 
 
Diğer eğitimlerimiz için akademik takvimimiz aşağıda bilgilerinize sunulmuştur:
 
 
 
24-25 Kasım
Çocuk, Ergen ve Ailelerle Klinik Görüşme ve Kriz Değerlendirme
 
15-16 Aralık
Çocuk - Ergenlerde Okul ve Aile Ortamında Görülen Davranış Problemleri
 
12-13 Ocak
Bilişsel Davranışçı Terapinin çocuk ve ergenlerde görülen Depresif Bozukluklarda uygulanması
 
9-10 Şubat
Bilişsel Davranışçı Terapinin çocuk ve ergenlerde görülen Kaygı Bozukluklarında uygulanması
 
23-24 Mart
Bilişsel Davranışçı Terapinin çocuk ve ergenlerde görülen Obsesif Kompulsif Bozuklukta uygulanması
 
 
 
Dr. Basak Demiriz kimdir?
 
Dr. Başak Demiriz, Psikoloji eğitimi almak amacıyla 1991 yılında Amerika’ya gitti. George Mason University, Virginia’da aldığı psikoloji eğitiminin ardından Argosy University, American School of Professional Psychology, Washington, DC’de Klinik Psikoloji üzerine doktora yaptı.
Doktora tezini “Üstün zekâlı çocukların duygusal ve sosyal ihtiyaçları” konusunda verdi.
Post doktorasını, Miami, Citrus Health Network’ te, psikiyatrik ve davranış bozuklukları olan çocuklar, ergenler ve aileleri ile çalışarak tamamladı. 
Kognitif Terapi alanında uzmanlaşmak için, Dr. Aaron Beck, Dr. Judith Beck, Dr. Christine Padesky, Dr. David Burns, Dr. Torrey Creed ve Dr. Leslie Sokol gibi Kognitif Terapinin önde gelen isimlerinden eğitimler aldı.
 
New York’da, çeşitli kültürlerden gelen çocuklara, yetişkinlere ve ailelere, bireysel terapi, grup terapisi, aile terapisi yaptı, kişilik ve zeka testleri uyguladı. Miami’de, mahkemelerin yönlendirdiği kişilere psikolojik testler (kişilik ve zeka testleri) uygulayıp, kişilerin psikolojik durumlarını raporlandırarak mahkemelerde bilir kişi görevini aldı. 
 
2008 yılında Türkiye’ye döndü. Psikoterapist olarak çocuklar, ergenler ve yetişkinlerle çalışmasının yanı sıra, ülkemizde psikoterapinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla, psikoterapide etik standartlar, klinik beceriler ve kognitif terapi alanında, psikoloji öğrencilerine süpervizyon ve eğitim vermektedir.
Depresyon, kaygı bozuklukları, anne-baba eğitimi, ergen-aile çatışmaları, çocuklarda davranış problemleri gibi konularda seminerler düzenlemektedir.
 
Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde, sık görülen psikolojik sıkıntıların çözümlerine ışık tutmak ve psikoterapi sürecini tanıtmak amacıyla 2011 yılından bu yana her hafta yazmaktadır.
 
Nişantaşı Üniversitesi İngilizce ve Türkçe Psikoloji bölümünde öğretim görevlisidir.